A növekvő számú autógyárak levegőszűrése kiemelkedően fontos a környezeti hatások minimalizálása és a munkavállalók egészségének védelme érdekében. A gyártási folyamatok során különféle szennyezőanyagok, mint por, füst, oldószerek és más vegyi anyagok kerülhetnek a levegőbe. A megfelelő levegőszűrési technológiákkal, szűrőrendszerekkel és filterekkel minimalizálható a szennyezőanyagok légtérbe jutása, segítve ezzel a gyártás magas minőségét, valamint a munkavállalók jóllétét.
Érintett területek
01
Központi levegőszűrők
Az autógyárak teljes területére kiterjedő rendszerek feladata, hogy folyamatosan szűrve a levegőt, eltávolítsák a port és az egyéb, akár vegyi szennyezőanyagokat. A szűrők minősége kiemelt szerepet játszik, hiszen a gyártási folyamatok gördülékenységét nagyban meghatározza a gyártásban résztvevő munkavállalók egészségi állapota.
02
Lokális (helyi) szellőztetési rendszerek
Ezek a rendszerek közvetlenül a kibocsátási források közelében találhatók, és segítenek a szennyezőanyagok azonnali kiszűrésében, eltávolításában.
03
IPPC (Integrated Pollution Prevention and Control) irányelvek alkalmazása
Az ipari létesítmények számára előírás, hogy betartsák a légszűrésre vonatkozó irányelveket, amelyek célja a levegőszennyezés csökkentése a gyártási folyamatok optimalizálása mellett.
04
Aktív szén és HEPA-szűrők
Ezek a magas szűrőellenállással bíró filterek amellett, hogy egy jól megválasztott és alkalmazott előszűrő rendszer használata esetén hosszú élettartamúak, különösen hatékonyak a gáznemű szennyezőanyagok, valamint a mikroelektronikai részecskék kiszűrésében, eltávolításában.
05
Kibocsátáscsökkentő technológiák
Számos autógyár alkalmaz olyan, különböző levegőszűrő technológiákat, mint amilyen a festékből, lakkból, viaszból származó VOC (illékony szerves vegyületek) eltávolítása. A levegőben előforduló káros szénhidrogén-származékok kiszűrése elemi kérdés az autógyártási folyamatok során.
06
Zöld technológiák
Az elektromos és hibrid autók gyártása során alkalmazott fenntartható gyártási folyamatok ugyan szintén csökkenthetik a levegőszennyezés környezeti hatásait, de az üzemi környezet levegőminőségének biztosítása továbbra is kiemelt feladat.